Copyright 2022 - Custom text here

Proje Merkezi

Tasarım öncesi hizmetler, mimari ve iç mimari disiplinleri kapsamında tasarım, tasarım danışmanlığı, tasarım yönetimi ile uygulama ve kontrollük hizmetleri vermekteyiz. Bu kapsamdaki hizmetlerimiz her tür yapının Mimari Etüt, Mimari Avan ve Uygulama Projeleri, detay çözümleri olmak üzere iç mekân tasarım ve uygulama projeleri hizmetleridir. Her türlü betonarme, çelik ve ahşap yapıların statik tasarım ve projelendirilmesinde faaliyet gösteren şirketimiz. Yapı ve Deprem mühendisliği konularında hem teorik hem pratik bilgi birikimini projelerimize aktarmaktadır. Ayrıca Tetkik ve Değerlendirme Çalışmaları, Fizibilite Çalışmaları, Tasarım, Proje Yönetimi, Mesleki Kontrollük, Teknik Destek hizmetlerini de sunmaktayız.

Güçlendirme Projeleri

Yapıların mevcut dayanım değerleri, güvenli bölgede kalmak için gerekli değerlerin altında kaldığı durumlarda, güçlendirme çalışmalarının yapılması gerekmektedir.

Yapı dayanım değerleri günümüzde geçerli olan 2007 deprem yönetmeliği şartlarını sağlamalıdır. Mimari rölevesi çıkarılan yapının taşıyıcı sistemi yerinde incelenir ve yapının mevcut taşıyıcı sistem rölevesi hazırlanır. Mevcut yapının taşıyıcı sistemi bilgisayar ortamında statik açıdan çözülerek güvenli değerlere ulaşması için gerekli çalışmaları yapar, bu çalışmalar sonucunda ortaya çıkan proje uygulanır. Bu projenin adı güçlendirme projesidir.

Zemin Islah Projeleri

Zemin iyileştirme yöntemlerinde temel amaç, mekanik araçlarla zeminin boşluk oranının azaltılması veya zemin boşluklarının çeşitli bileşimdeki karışımlarla doldurulması işlemidir. Zemin iyileştirme yöntemleri, zayıf zeminin taşıma kapasitesini artırmak, toplam oturmayı azaltıp konsolidasyonu hızlandırmak, dolgu ve şevlerin stabilitesini sağlamak, istinat duvarlarını desteklemek, zeminin potansiyel sıvılaşma riskini azaltmak amacıyla yapılır.

Zemin ıslah yöntemlerinin güvenilir ve doğru olarak uygulanması için Proje Grubumuz tarafından hazırlanan projelerle tüm zemin iyileştirme yöntemleri hayata geçirilmektedir. Başlıca zemin ıslah yöntemleri ise; Jet grout, fore kazık, wick drain, enjeksiyon vb'dir.

f t g m